środa, 1 października 2014

3. Moja pasja – panele dekoracyjne.


    Nie będę opisywał form i kształtów paneli dekoracyjnych, ich zastosowania, niewątpliwych zalet funkcjonalnych, estetycznych czy też ich szerokiego zastosowania bowiem sieć jest pełna wyczerpujących opowieści o zaletach tego produktu.
Niemniej jednak ich cena jest o wiele za wysoka co czyni ten element wykończenia i dekoracji wnętrz produktem dla osób zamożnych. Na tym blogu będę starał się to zmienić. Uważam, że panele dekoracyjne powinny znaleźć zastosowanie w każdym domu, niezależnie od stopnia zamożności jego mieszkańców. Dlatego będę namawiał do samodzielnego wykonywania paneli dekoracyjnych.


Fot. Wykonany przeze mnie panel dekoracyjny z płyty mdf w trakcie szlifowania.Fot. Panel w trakcie czyszczenia po położeniu podkładu.
 


Fot. Gotowe panele do malowania.


Nie mam tutaj na myśli jakichś skomplikowanych wzorów które wymagają specjalistycznych maszyn. Można przecież zacząć od wycięcia geometrycznych form w płycie, pomalowania jej na jakiś fantazyjny kolor i wzór (dobra rada: może przy użyciu szablonu dekoracyjnego). Motyw z kilku takich paneli fantazyjnie przyklejony do ściany nada pomieszczeniu nowego designerskiego wyglądu. Może twoja praca spodoba się twoim znajomym którzy będą chcieli mieć takie same u siebie w domu. Może dzięki temu zarobisz parę groszy. A może z wykonanych przez siebie paneli wykonasz ściankę działową oddzielającą twoją strefę intymną czy też nowocześnie oddzielisz kącik jadalny lub sypialnię (moje dzieło fot. poniżej). Pomysłowych rozwiązań jest wiele. Ogranicza cię jedynie wyobraźnia. Zapraszam do komentowania moich przygód z panelami dekoracyjnymi. Ściance działowej poświęcę osobny post. Wkrótce kolejne projekty paneli dekoracyjnych.
 

3 komentarze:

  1. Piękne! A proste wzory są najpiękniejsze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak na tamte czasy wyglądało to naprawdę ciekawie. Teraz wykorzystuje się drukowanie UV i tworzy ciekawe odlewy bezpośrednio na meblach czy innych materiałach.

    OdpowiedzUsuń