poniedziałek, 20 października 2014

6. Sypialnia w salonie. Czy to możliwe?

      Okazuje się, że wcale nie trzeba rezygnować z wydzielonej sypialni nawet w niewielkich mieszkaniach. Dotąd, gdy na osobną sypialnię brakowało miejsca domownicy musieli zadowolić się rozkładaną kanapą ustawioną w pokoju dziennym.
W tym poście przedstawię swój pomysł jak zorganizować dodatkowy pokój. Mimo braku oddzielnej sypialni nie chciałem być skazany na spanie na kanapie.
Zwłaszcza, że dysponuję dużym pokojem dziennym (24 m2). W związku z tym, że uwielbiam panele dekoracyjne postanowiłem oddzielić kącik sypialny od salonu ścianką działową wykonaną z  ażurowych paneli dekoracyjnych które wcześniej wykonałem. Ażurowa konstrukcja zapewnia dostęp światła dziennego.  Z drugiej strony kącik przysłania sznurkowa zasłonka zamocowana na lekkim karniszu przykręconym do listwy wzmacniającej przykręconej do drugiej ściany. Jest to nietypowa aranżacja tworząca w mieszkaniu wygodne miejsce do spania. Oczywiście wymiary ścianki, szerokość między ścianką działową a ścianą pokoju musi być ściśle przemyślana i wymierzona. Wymiary zależą od szerokości  i długości łóżka (wymiary mojego łóżka to 140 × 200 cm), wielkości szafek nocnych ustawionych wokół łóżka, czy wreszcie od tego czy chcemy tam ustawić jeszcze dodatkowe sprzęty np. szafę a może kącik do pracy. Możliwości jest wiele. Ogranicza je jedynie nasza wyobraźnia.

Nie możemy również zapominać o rozmieszczeniu w salonie pozostałych mebli. Przecież pomieszczenie będzie spełniać również funkcję salonu. Czyli musi być wystarczająca ilość miejsca na kanapę, fotele, ławę lub stolik kawowy nie wspominając o szafie czy meblościance. Taki kącik sypialny ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na swobodny dostęp światła i świeżego powietrza jeżeli w pomieszczeniu jest tylko jedno okno. Jednocześnie po zasłonięciu firany mamy wrażenie intymności w części sypialnej. Przewiewna zasłonka zapewnia również przewiewność kącika sypialnego. Zapraszam do śledzenia moich blogów i komentowania moich pomysłów.
 

12 komentarzy:

 1. Genialne :) Szukam pomyslu i chyba go znalazlam :) Dziekuje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz. Proszę o dalsze. Podziel się z nami swoimi pomysłami nie tylko na sypialnię.

   Usuń
 2. Rozwiązania dwa w jednym wciąż cieszą się dużym uznaniem, zwłaszcza na małym metrażu.

  OdpowiedzUsuń
 3. remonty zawsze były dla mnie podziwem

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow świetny pomysł. Pokażę to żonie bo właśnie myśleliśmy nad jakimiś zmianami w domu. Była by to duża rewolucja ale czemu nie. Wszystko możemy szybko kupić w leroy marlin i zainstalować taką fajną sypialnie. Nie wygląda to na ogrom pracy :) Świetny pomysł, dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne rozwiązanie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda naprawdę fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W salonie za parawanem z drewna najlepsza :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z racji tego , że ja chcę kupić mieszkanie od dewelopera https://vantage-sa.pl/atrakcyjne-nieruchomosci-wroclaw/ , ta tutaj rozkład pomieszczeń jest klasyczny, czyli sypialnia jest osobno, to nie ma szans połączyć salonu z sypialnią. Ale jeśli mam być szczera to średnio do tego pomysłu podchodzę, raczej sypialnia powinna być sferą intymną

  OdpowiedzUsuń