środa, 16 grudnia 2015

7. Puzzle ścienne – panele dekoracyjne nowoczesnych wnętrz       Przy okazji remontu warto zastanowić się nad namalowaniem na ścianie jakiegoś fajnego motywu dekoracyjnego. Doskonale sprawdzi się motyw przedstawiający na przykład drzewa, kwiaty, zwierzęta    czy   też   ostatnio   bardzo   popularne 
motywy w formie nowoczesnych abstrakcji jak zazębiające się kwadraty, prostokąty, koła lub fantazyjne esy-floresy..
        Dziecko na pewno się ucieszy z namalowanej postaci z kreskówki. Można w tym celu wezwać profesjonalnego dekoratora. Ale przecież ta usługa wcale nie jest tania. Poza tym za jakiś czas i tak będzie trzeba malować mieszkanie a wtedy cała praca pójdzie na marne. Poza tym motyw namalowany na ścianie profesjonalną farbą trudno zamalować zwykłą farbą do ścian. Mam na to radę. Motyw  dekoracyjny namalowany na puzzlach ściennych wykonanych z trwałej płyty meblowej. Puzzle przykleja się lub wiesza na ścianie. Przed planowanym remontem po prostu odklejasz lub ściągasz ozdobę ze ściany a po remoncie wieszasz ją z powrotem. Puzzle można przykleić do wcześniej zawieszonej tablicy. Dobrze wyglądają również puzzle w kolorze białym bez motywu dekoracyjnego (na zamówienie).

 Klasyczna forma puzzli  sprawi, że powieszone na ścianie w pokoju, nadadzą pomieszczeniu  nowoczesnego i designerskiego wyglądu. Klasyczny wzór puzzli pozwoli na stworzenie wręcz bajkowej przestrzeni. 

Nietypowe połączenia kolorowych motywów oraz podświetlenie puzzli sprawią, że wnętrze stanie się trójwymiarowe. A może jesteś miłośnikiem układania puzzli. Układanie tych puzzli na ścianie będzie dla Ciebie doskonałą zabawą. Puzzle ścienne są doskonałą alternatywą dla ciężkich, drogich i mało praktycznych paneli dekoracyjnych 3d.  

5 komentarzy:

 1. Do pokoju dzieciecego bardzo fajna dekoracja, lecz nie na długo. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedawno robiłem remont synowi i nie pomyślałem o takim rozwiązaniu. Wybrałem panele gipsowe 3D, które zrobiły na młodym spore wrażenie. Wybrał swój ulubiony kolor i nawet pomagał w montażu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo interesujący pomysł! Nie ukrywam, że artystyczne malarstwo ścienne bardzo do mnie przemawia. Uważam, że ręcznie nanoszone malowidła są niezwykle twórcze i oryginalne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dekoracja ciekawa, na ogromny plus zasługuje również fakt, że jej wykonanie angażowało całą rodzinkę.:) Ja jestem mamą 5-letniego szkraba, który lubi psocić, tak więc takie delikatne dekoracje u mnie niestety odpadają. Pokój Kacperka zdobią więc trójwymiarowe panele ścienne, które na nasze szczęście są dosłownie niezniszczalne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny pomysł i ładne wykonanie! Niejedno dziecko byłoby zadowolone z takiej dekoracji

  OdpowiedzUsuń