wtorek, 31 maja 2016

9. Poznaj prosty sposób na wykonanie słonia na biegunach – diyŹródło: http://www.blackanddecker.pl/jigsaw/tutorial4/
  Zabawki na biegunach, to bardzo dobra propozycja dla dzieci, można ich używać praktycznie od momentu, kiedy dziecko zacznie stawiać pierwsze kroki.
    Bujaczek, to bardzo fajna zabawka, która  bardzo ułatwia życie rodzicom i opiekunom, a dzieciom dostarcza niesamowitej zabawy.  Dziecko dłużej zajmie się zabawą bujając się na bujaku niż bawiąc się na przykład  w łóżeczku. Oczywiście ważną rzeczą jest wybranie bujaczka bezpiecznego. Zabawka bujana musi być bardzo stabilna, wykonana z dobrych materiałów, bez żadnych ostrych części, z szeroką podstawą.
A może zrobić go samemu? Bardzo ciekawa instrukcja znajduje się na stronie http://www.blackanddecker.pl/
Bujaczek jest bardzo łatwy do wykonania. Elementy zabawki należy wyrysować na płycie sklejki po czym dokładnie wyciąć wyrzynarką. Pracę należy rozpocząć od wydrukowania elementów słonia w formacie A1. Ja chciałem wykonać trochę większą zabawkę więc wydrukowałem elementy w formacie A0. Następnie wyciąłem delikatnie elementy z papieru nożykiem.

Następnie odrysowałem elementy na sklejce tak jak w instrukcji. Do wycięcia elementów potrzebna jest wyrzynarka. Należy pamiętać o dokładnym wymierzeniu otworów w które wchodzą kolejne elementy. Muszą być równe grubości sklejki, tak aby dokładnie pasowały do siebie.
http://www.blackanddecker.pl/jigsaw/tutorial4/
Następnie wiercimy otwory o średnicy 22 mm na oczy oraz kły słonia.
 Po oszlifowaniu elementów słonia przystępujemy do łączenia elementów przy użyciu kleju do drewna. W zaznaczonym miejscu wywiercamy wiertłem o średnicy 6 mm otwór na ogon słonia zrobiony ze sznurka który przyklejamy klejemNogi słonia mocujemy do biegunów wywiercając w wyznaczonych miejscach otwory o średnicy 6 mm za pomocą dołączonych wkrętów. Wywiercamy otwór poniżej oczu słonia o średnicy 22 mm i wkładamy w niego dołączony kołek który będzie pełnił rolę kłów słonia. Dokładna instrukcja wykonania słonia znajduje się na stronie http://www.blackanddecker.pl/jigsaw/tutorial4/
Posiadam gotowy zestaw do samodzielnego wykonania (wycięcia i sklejenia) zabawki.

Osoby które chcą wykonać zabawkę, ale nie chcą samodzielnie odrysowywać i wymiarować poszczególnych elementów proszę o kontakt dhydzik1@gmail.com. 
Słonik bujany jest zaprojektowany z myślą, że również mały człowiek lubi być otoczony pięknymi, funkcjonalnymi przedmiotami. Jest to wyrób z naturalnego drewna, solidny i trwały, będzie służyć kilku pokoleniom. To również idealny pomysł na prezent dla dziecka.
 5 komentarzy:

 1. Super, rzeczywiście łatwo go wykonać

  OdpowiedzUsuń
 2. Super. Mam nadzieję, że jeszcze będę miał powód aby to wykonać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno będziesz miał powód do wykonania takiej zabawki. Dziękuję za komentarz. Jestem twoim czytelnikiem. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. A jakie konkretnie narzędzia są potrzebne do jego wykonania? Może dodasz jakąś listę? Właśnie robię zakupy na stronie https://www.interblue.pl/ więc może od razu dorzuciłabym to, czego brakuje mi w całym asortymencie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super patent! W sumie to wystarczy dobra sklejka, trochę podstawowych narzędzi warsztatowych i najważniejsze: chęci i czas i bezcenny prezent dla dziecka gotowy. Może nie będzie idealny, ale na pewno dużo bardziej wartościowszy niż te ze sklepu

  OdpowiedzUsuń