środa, 19 kwietnia 2017

25. Geometryczna pufa - praktyczny dodatek do wnętrz czy zbędny element wyposażenia?

           I wreszcie udało się. Od dawna nosiłem się z zamiarem wykonania takiej geometrycznej pufy. Głównie dlatego, że motywy pięciokątów i sześciokątów (heksagon) są obecnie szalenie modne we wnętrzach.
Moja radość jest tym większa, że udało mi się wykonać ją samodzielnie.
Zacząłem fotografować poszczególne etapy wykonania tej pufy ale w pewnym momencie przestałem to robić. Nie tylko dlatego, że projekt jest bardzo skomplikowany i wymaga dużo cierpliwości. Pomyślałem sobie, że wiedza potrzebna do wykonania tej pufy jest zbyt cenna, żeby ją udostępniać za darmo. Podobnych mebli próżno szukać na rynku. Myślę, że udało mi się wykonać nowatorską metodą ciekawy i wielofunkcyjny mebel.
Bo przecież taka pufa może pełnić wiele funkcji. Może być stołkiem, stolikiem kawowym, stolikiem nocnym czy też stojakiem na donicę. Stąd należy wysnuć wniosek, że taka pufa (stołek) jest uniwersalnym i niezbędnym elementem wyposażenia każdego nowoczesnego (i nie tylko) wnętrza. Bo przecież świetnie sprawdzi się w salonie jako dodatkowy stolik lub siedzisko, w pokoju młodzieżowym jako puf „piłka”, czy też w sypialni jako stolik nocny. Mimo niewielkich rozmiarów może pełnić wiele funkcji. To wreszcie wygodne siedzisko, które sprawdzi się w trakcie wizyt gości. Niewątpliwym atutem tej pufy jest jej niecodzienny i nowoczesny kształt który sprawi, że pufa na pewno będzie przykuwała uwagę odwiedzających Cię gości. 
Pufa (stołek) jest wykonana z paneli z płyty mdf w kształcie pięciokątów foremnych które w najszerszym miejscu mają wymiar 320 mm. Oczywiście panele można bez trudu wykonać np. z drewna, płyty wiórowej czy też tapicerowane. Panele są skręcane specjalnymi kątownikami metalowymi wewnątrz pufy. Połączenia paneli są bardzo dokładnie wykonane.

Pufa jest dodatkowo wzmocniona wewnątrz konstrukcją z drewna.
Pufa stoi na dyskretnych ale solidnych nóżkach które zapobiegają powstawaniu rys na dolnej części pufy.

Całość jest pomalowana białą farbą akrylową. Pufę można samodzielnie malować na dowolny kolor farbą do drewna.
Pufa ma wysokość (średnicę) 45 cm.

Wszelkie osoby zainteresowane projektem zapraszam do kontaktu. Chętnie poznam również wszelkie komentarze i uwagi do wpisu. Zapraszam do wpisywania się na moją listę adresową.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz